Vaš otrok se bo včasih namerno dlje časa izogibal obisku stranišča. Morda ne želijo uporabiti šolskega stranišča, ker preveč smrdi, ali pa ne želijo prenehati z dejavnostjo, v kateri uživajo. Otroci imajo pri tem različne strategije. Morda bodo stali s prekrižanimi nogami ali pa sedeli na peti, da preprečijo iztekanje urina.
Izogibanje stranišču pomeni, da mehurja ne praznijo dovolj pogosto in da ignorirajo signale iz možganov, ki jim pravijo, da je mehur poln. Zaradi tega pride do občutkov nujne potrebe in povečane možnosti, da morda ne bodo pravočasno prišli do stranišča.
To lahko rešite tako, da vzpostavite redno straniščno rutino. Najlažje jo bo razporediti okrog določenih dogodkov namesto okrog določenih ur, na primer pred obrokom ali preden greste ven iz stanovanja. Karkoli si vaš otrok najlažje zapomni in upošteva.
Prav tako je pomembno zagotoviti pravilno držo otrok med sedenjem na stranišču. Če sedijo v položaju, v katerem imajo napete mišice medeničnega dna, na primer sedijo na robu stranišča z nogami skupaj, bodo težko izpraznili mehur. Zato jih spodbudite, da se sprostijo in si vzamejo čas.